Hazai Fintech - a felhasználó szemszögéből

Hazai Fintech - a felhasználó szemszögéből

TransferWise a mindennapokban...

2020. november 07. - Hovi72

 A TransferWise (továbbiakban TW) is egy külföldi fintech. Hasonló mint a Revolut, de mégsem ugyanaz a kettő. Sőt... Mivel ezt ritkán használom, egy kevésbé részletes leírást tennék közzé. 

A TW-t is tudjuk napi szinten használni, de a cég fő profilja a pénzküldés, helyesebben az utalás. Másik fő különbség a Revoluthoz képest, hogy ez a cég nyereséges. Legfőképpen azért, mert nem ingyenes. A számlanyitás az. Nincs havi díj sem, de az utalásokért (sőt) a feltöltésért (topup) fizetni kell. Átlátható, egyértelmű díjakkal dolgozik. Nincs semmi rejtett, vagy követhetetlen költség. Akár utalást indítasz, akár feltöltést máris mutatja mennyibe fog ez neked kerülni, s ha ez neked megfele, mehet a tranzakció. Nemrégtől van magyar bankszámlaszám is, ami csak a tiéd, tehát nem gyűjtőszámla mint pl a Revolutnál. Az utalás (elsődlegesen a hazai HUF-HUF) nem minden esetben versenyképes a hazai bankokkal. Többféle számlacsomag létezik a hazai bankoknál. Vannak "ingyen" utalások is, vannak x db ingyen utalások, s vannak ahol minden egyes utalásért fizetni kell. Nos a TW-nél is minden egyes utalásért fizetni kell. Az előnye akkor mutatkozik meg, ha külföldi számlára szeretnénk utalni. Meg merem kockáztatni: itt minden hazai bankot ver. 

Jómagam ritkábban használom. Néha egy-két vásárlás, de főleg pénz utalás külföldre. "Enni nem kér" ha nem használod, de ott van ha kell. 

Természetesen itt is lehet kártyánk. Jóformán mindenféle pénznemben. Vásárolhatunk vele. Itt is van kimutatás.

Van app Androidra s IOS-re is. Ha nem is olyan "csicsás" s sokoldalú mint a Revolut.

screenshot_20201106_223034_com_transferwise_androidxxx.jpg screenshot_20201106_223149_com_transferwise_android.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A weboldaluk teljeskörű. Ellentétben a Revolutal, ahol csak a számlatörténet / egyenleg s a kártya adatok tekinthetőek meg. 

tw3.JPG

rv1.JPG

Ami nagyon örömteli: megy a GPay vele. Tehát a TW kártyát be tudjuk tenni a GPay alá, s működik is.

Mint korábban is írtam, óvatos duhaj vagyok. Itt sem tárolok sok pénzt. S ez természetesen nem az jelenti, hogy ne lenne megbízható. A TW-ről nem hallottam vagy olvastam a Revoluthoz hasonló zárolásokról. 

Fontosnak tartom leszögezni: a Revolutról sem állítom hogy nem megbízható. Nekem gond nélkül működik. Nem zároltak, nem tünt el pénzem. De úgy gondolom, nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy vannak ilyen hírek is. 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://hovi-fintech.blog.hu/api/trackback/id/tr1716276594

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása